O nas

Jest jesień roku 1898, sto lat po śmierci Karola Fryderyka Conradiego fundatora Conradinum, w pięknym „mieście-ogrodzie”, czyli we Wrzeszczu na granicy Grosseallee (dzisiaj Aleja Zwycięstwa) i Hauptstrasse (Aleja Grunwaldzka) rozpoczyna się budowa nowej siedziby gimnazjum realnego ufundowanego przez K. F. Conradiego. Ukończenie budowy kompleksu budynków nowego Conradinum (szkoła, internat, sala gimnastyczna, budynki sanitarne i rozległy ogród) planowane jest na wiosnę 1900 roku. Niestety strajki kamieniarzy na Śląsku oraz murarzy w Gdańsku opóźniają budowę.

Ostatecznie pół roku później niż planowano, bo 17 października 1900 roku ma miejsce uroczyste otwarcie Conradinum we Wrzeszczu.

Od tego dnia przepiękne budynki w stylu neorenesansu holendersko-gdańskiego znajdujące się przy ulicy Piramowicza nieprzerwanie służą edukacji młodych i zdolnych uczniów.

I tak od ponad 200 lat łączymy tradycję z nowoczesnością. Widać to w Conradinum na każdym kroku – piękny neorenesansowy budynek, mundury i bogata tradycja … oraz nowoczesne pracownie.

 

Nowoczesność w conradinowskim stylu, czyli nasze pracownie:

W pracowni języka angielskiego, fizyki,  tkm oraz matematyki pracujemy na najnowocześniejszym wyposażeniu – tablicach multimedialnych. Dzięki temu zajęcia są ciekawe, dynamiczne i jeszcze bardziej skuteczne.

 

Tu poznajemy magię oraz  tajniki języka Szekspira i nieustająco zastanawiamy się: „be or not to be?!” 😉 …

W zdrowym ciele zdrowy duch 🙂 od wielu lat to właśnie tutaj Conradinowcy rozwijają tężyznę fizyczną zarówno w czasie lekcji WF jak i po lekcjach.  Jednym słowem nasza – SIŁOWNIA.

Tajniki świata fizyki i astronomii łatwiej wchodzą do głowy, gdy można skorzystać z najnowszych osiągnięć techniki.

Matematyka ponoć jest królową nauk, więc jak każda królowa bywa władcza i kapryśna. Ale z multimedialną tablicą i e- podręcznikiem nawet tak wymagająca nauka staje się bardziej przyjazna.

 

Technologia i konstrukcje mechaniczne – brzmi tajemniczo? … ale nie dla prawdziwego mechatronika rodem z Conradinum 🙂